VYRAI  20 km
1 1:20:33 Yevgeniy Misyulya BLR 1995
2 1:20:48 Mikhail Khmelnitskiy BLR 1995
3 1:21:00 Dawid Tomala POL 2013
4 1:21:10 Christopher Linke GER 2018
5 1:21:33 Dzianis Simanovich BLR 2013
6 1:21:38 Andriy Kovenko UKR 2013
7 1:21;41 Frants Kostyukevich BLR 1995
8 1:21:44 Viktoras Meškauskas LTU 1991
9 1:21:45 Vasiliy Mizinov ANA 2018
10 1:21:53 Igor Plotnikov RUS 1991
11 1:22:01 Rafal Fedaczynski POL 2013
12 1:22:08 Valdas Kazlauskas LTU 1995
13 1:22:11 Artur Brzozowski POL 2016
14 1:22:12 Grzegorz Sudol POL 2009
15 1:22:25 Ivan Trotski BLR 2013
16 1:22:29 Siarhei Charnou BLR 2008
17 1:22:29 Federico Tontodonati ITA 2016
18 1:22:44 Rafal Augustyn POL 2013
19 1:22:51 Ronald Weigel GER 1992
20 1:22:52 Vitaly Talankou BLR 2007
MOTERYS 20 km
1 1:29:01 Neringa Aidietytė LTU 2014
2 1:29:45 Mirna Sucely Ortiz GUA 2014
3 1:29:59 Tatyana Gudkova RUS 2008
4 1:30:11 Antonella Palmisano ITA 2016
5 1:30:52 Maritza Rafaela Poncio GUA 2016
6 1:30:55 Brigita Virbalytė LTU 2013
7 1:30:56 Antigoni Drisbioti GRE 2016
8 1:31:15 Kristina Saltanovič LTU 2008
9 1:31:28 Valentina Trapletti ITA 2016
10 1:32:12 Mayra Carolina Herrera GUA 2014
11 1:32:43 Darya Balkunets BLR 2013
12 1:32:49 Agnese Pastare LAT 2012
13 1:33:07 Despina Zapounidou GRE 2015
14 1:33:11 Paulina Buziak POL 2013
15 1:33:15 Yekaterina Yezhova RUS 2008
16 1:33:16 Živilė Vaiciukevičiūtė LTU 2018
17 1:33:18 Nadiya Prokopuk UKR 2008
18 1:33:34 Federica Ferraro ITA 2013
19 1:34:00 Maria Chazipanagiotidou GRE 2008
20 1:34:11 Zuzana Malikova SVK 2010
20 1:34:11 Katarzyna Golba POL 2015

 

20 km Moterys 1:27:59 Brigita Virbalytė-Dimšienė Vilnius 2018
U23 1:28:07 Živilė Vaiciukevičiūtė Švenčionys 2018
19 metų 1:35:33 Živilė Vaiciukevičiūtė Švnčionys 2016
10 km Moterys 42:43 Brigita Virbalytė-Dimšienė Vilnius/Alytus 2015
19 metų 45:58 Sada Eidikytė Kaunas 1987
18 metų 47:09 Danutė Baranauskaitė Alytus 1988
17 metų 47:09 Danutė Baranauskaitė Alytus 1988
5 km Moterys 20:53 Sada Eidikytė Kaunas 1989
19 metų 22:38 Rūta Erlingytė Alytus 1989
18 metų 22:40 Sada Eidikytė Kaunas 1986
17 metų 22:47 Danutė Baranauskaitė Alytus 1988
16 metų 23:32 Danutė Baranauskaitė Alytus 1987
15 metų 23:35 Danutė Baranauskaitė Alytus 1986
3 km 17 metų 13:34 Brigita Virbalytė Alytus 2002
16 metų 13:45 Jelena Launikonytė Birštonas 1996
15 metų 13:45 Jelena Launikonytė Birštonas 1996
14 metų 13:45 Jelena Launikonytė Birštonas 1996
13 metų 14:28 Jelena Launikonytė Birštonas 1995
1 km 15 metų 4:16 Jelena Launikonytė Birštonas 1995
14 metų 4:16 Jelena Launikonytė Birštonas 1995
13 metų 4:16 Jelena Launikonytė Birštonas 1995




20 km Vyrai 1:19:29 Valdas Kazlauskas Kaunas 1989
U23 1:21:44 Viktoras Meškauskas Vilnius 1991
19 metų 1:22:08 Viktoras Meškauskas Pabradė 1990
10 km Vyrai 38:34 Valdas Kazlauskas Kaunas 1989
19 metų 39:34 Viktoras Meškauskas Pabradė 1990
18 metų 41:10 Juozas Kliokys Alytus 1990
17 metų 41:53 Viktoras Meškauskas Pabradė 1988
16 metų 42:54 Rytis Arbačiauskas Birštonas 1987
15 metų 44:51 Sigitas Vainauskas Birštonas 1982
5 km Vyrai 18:24 Valdas Kazlauskas Kaunas 1990
19 metų 18:49 Rytis Arbačiauskas Birštonas 1990
18 metų 20:20 Marius Šavelskis Druskininkai 2010
17 metų 20:20 Marius Šavelskis Druskininkai 2010
16 metų 20:20 Marius Šavelskis Druskininkai 2010
15 metų 21:57 Marius Šavelskis Druskininkai 2009
14 metų 21:57 Marius Šavelskis Druskininkai 2009
13 metų 22:24 Algis Papas Vilnius 1985
3 km 15 metų 12:11 Marius Šavelskis Druskininkai 2009
14 metų 13:09 Saulius Burbulis Birštonas 1999
13 metų 13:09 Saulius Burbulis Birštonas 1999
1 km 13 metų 4:12 Genadijus Kozlovskis Pabradė 2004

 

Moterys
3 km 11:55 Jelena Nikolajeva RUS 1992
5 km 20:41 Olga Kardopolceva BLR 1990
10 km 42:22 Jelena Saiko RUS 1991
20 km 1:29:01 Neringa Aidietytė Vilnius 2014
10000 m 43:52.0 Jelena Nikolajeva RUS 2001
Jaunuolės iki 23 m.(20-22 m.)
3 km 13:01 Vita Liepina LAT 1992
5 km 21:54 Ilona Skuja LAT 1991
10 km 44:30 Beata Kaczmarska POL 1992
20 km 1:30:52 Maritza Poncio GUA 2014
10000 m 52:59.0 Vitalija Šopytė Šakiai 2001
Jaunuolės iki 20 m. (18-19 m.)
3 km 13:01 Vita Liepina LAT 1992
5 km 21:54 Ilona Skuja LAT 1991
10 km 47:41 Natalija Kirjanova BLR 1990
20 km 1:36:08 Meryem Bekmez TUR 2018
10000 m 52:59.0 Vitalija Šopytė Šakiai 2001
Jaunės iki 18 m. (16-17 m.)
3 km 13:12 Ilona Skuja LAT 1991
5 km 21:54 Ilona Skuja LAT 1991
10 km 50:10 Henrika Parviainen FIN 2014
20 km 1:36:08 Meryem Bekmez TUR 2018
3000 m 13:27.3 Danutė Baranauskaitė Alytus 1988
5000 m 24:07.4 Brigita Virbalytė Alytus 2001
Jaunutės iki 16 m. (14-15 m.)
1 km 4:16 Jelena Launikonytė Birštonas 1995
3 km 13:53 Jelena Ryžova BLR 1992
5 km 25:39 Charlyne Czychy GER 2007
2000 m 9:44.0 Jelena Launikonytė Birštonas 1994
3000 m 13:57.0 Jelena Launikonytė Birštonas 1996
5000 m 26:35.9 Rita Kaselytė Krakės 2001
Mergaitės iki 14 m. (12-13 m.)
1 km 4:16 Jelena Launikonytė Birštonas 1995
2 km 9:44 Jelena Launikonytė Birštonas 1994
3 km 15:06 Olga Viniševskaja UKR 1990
5 km 27:00 Sandra Šimkutė Šiauliai 2003
1000 m 4:29.2 Leokadija Radevič Vilnius 1986
3000 m 15:18.4 Bernadeta Juozaitytė Birštonas 2001
Mergaitės iki 12 m. (11 m. ir jaun.)
1 km 4:41 Jelena Launikonytė Birštonas 1993
2 km 11:18 Rita Kaselytė Krakės 1998
3 km 17:02 Indrė Milušauskaitė Birštonas 2006
1000 m 4:52.53 Austėja Kavaliauskaitė Krakės 2011
Veteranės
3 km 15:29 Gražina Goštautaitė Prienai 2009
10 km 44:25 Vira Zozulia UKR 2007
20 km 1:33:28 Kristina Saltanovič Vilnius 2012
Vyrai
3 km 11:38 Tadas Šuškevičius Vilnius 2006
5 km 18:49 Franc Kostiukevič BLR 1992
10 km 39:31 Valdas Kazlauskas Kaunas 1989
20 km 1:20:33 Jevgenij Misiulia BLR 1995
30 km 2:13:43 Alvydas Vainauskas Druskininkai 1994
5000 m 20:27.6 Rytis Arbačiauskas Birštonas 1988
10000 m 40:36.0 Piotr Počenčiuk BLR 1979
30000 m 2:12:03.0 Gintaras Andriuškevičius Alytus 2001
1 val. 14362 Piotr Počenčiuk BLR 1980
Jaunimas iki 23 m. (20-22 m.)
3 km 11:38 Tadas Šuškevičius Vilnius 2006
5 km 19:52 Normunds Ivzans LAT 1992
10 km 39:34 Viktoras Meškauskas Pabradė 1991
20 km 1:21:44 Viktoras Meškauskas Pabradė 1991
30 km 2:14:37 Aigars Fadejevs LAT 1994
5000 m 20:27.6 Rytis Arbačiauskas Birštonas 1988
10000 m 44:37.0 Robertas Kaselis Kaunas 1979
30000 m 2:22:15.0 Anatolijus Launikonis Birštonas 2001
1 val. 13367 Sergej Soroka BLR 1980
Jaunimas iki 20 m. (18-19 m.)
3 km 11:58 Tautvydas Žėkas Druskininkai 2006
5 km 20:39 Normunds Ivzans LAT 1989
10 km 39:34 Viktoras Meškauskas Pabradė 1990
20 km 1:32:45 Sigitas Vainauskas Birštonas 1983
30 km 2:14:37 Aigars Fadejevs LAT 1994
3000 m 12:25.0 Anatolijus Launikonis Birštonas 1996
5000 m 20:27.6 Rytis Arbačiauskas Birštonas 1988
10000 m 48:30.0 Antanas Grigaliūnas Panevėžys 1979
30000 m 2:46:46.0 Darius Tamošiūnas Šakiai 2001
1 val. 12670 Audrius Jakutavičius Birštonas 1980
Jauniai iki 18 m. (16-17 m.)
3 km 11:58 Tautvydas Žėkas Druskininkai 2006
5 km 20:41 Vitaly Gordei BLR 1990
10 km 41:53 Viktoras Meškauskas Pabradė 1988
20 km 1:32:45 Sigitas Vainauskas Birštonas 1983
3000 m 12:25.0 Anatolijus Launikonis Birštonas 1996
5000 m 20:27.6 Rytis Arbačiauskas Birštonas 1988
10000 m 48:30.0 Antanas Grigaliūnas Panevėžys 1979
Jaunučiai iki 16 m. (14-15 m.)
3 km 12:22 Jevgenij Smaliuk RUS 1991
5 km 22:27 Marius Šavelskis Druskininkai 2009
10 km 44:51 Sigitas Vainauskas Birštonas 1982
1000 m 4:00.0 Saulius Burbulis Birštonas 1998
3000 m 12:40.6 Rytis Arbačiauskas Birštonas 1986
5000 m 22:49.0 Marius Šavelskis Druskininkai 2008
Berniukai iki 14 m. (12-13 m.)
1 km 4:12 Ivan Semionov BLR 1984
2 km 10:54 Marius Vainauskas Birštonas 1998
3 km 13:33 Miroslav Mraz SVK 1995
1000 m 4:00.0 Saulius Burbulis Birštonas 1998
3000 m 15:25.71 Lukaš Murin SVK 2011
5000 m 22:49.0 Marius Šavelskis Druskininkai 2008
Berniukai iki 12 m. (11 m. ir jaun.)
1 km 4:45 Marijus Andžela Vilnius 1990
2 km 10:54 Marius Vainauskas Birštonas 1998
1000 m 4:26.0 Saulius Burbulis Birštonas 1996
Veteranai
3 km 13:12 Normunds Ivzans LAT 2018
5 km 21:28 Normunds Ivzans LAT 2016
10 km 41:28 Viktor Semenov RUS 1992
20 km 1:24:37 Viktor Semenov RUS 1991
30 km 2:21:53 Veijo Savikko FIN 1994
5000 m 21:56.80 Normunds Ivzans LAt 2013

Iš visų lengvosios atletikos rungčių, kurios sudaro oficialių varžybų programą, sportinis ėjimas per visą jo gyvavimo laiką, yra daugiausia keitęsis. Keitėsi ėjimo technika, distancijos, teisėjavimas, bet visvien išliko pasaulyje pripažinta lengvosios atletikos rungtis.

Pasižiūrėkime į kitas rungtis, kur taip pat vyko dideli pasikeitimai. Dideli pokyčiai įvyko šuoliuose su kartimi, kai sportininkai su nemažais vargais bambukine kartimi vos įveikdavo 4 metrus. Dabar fiberglasinės kartys atletus katapultuoja į 6 metrų aukštį... Medinės ietys virto metalinėmis, o jų aerodinaminės savybės, leido įrankiui skrieti per 100 metrų.

Ėjimo, vėliau pradėtu vadinti sportiniu ėjimu, tėvynė yra Didžioji Britanija. Kaip teigia britai, ėjimas tapo sporto šaka XVIII amžiuje o gal dar ankščiau, kai vyko varžybos su piniginiais prizais. Bet ir kitos šalys kartais teigia, kad ir jos gali būti ėjimo pradininkės. Gal italai ar romėnų legionai, gal Pietų Afrikos būrai?

Skaityti daugiau...

Informaciniai rėmėjai

informaciniai remejai

Rėmėjai

remejai