Kastytis Pavilonis

 

Mes su nekantrumu laukiame šių olimpinių žaidynių. Po Nepriklausomybės atkūrimo, nuo 1992 metų Barselonos olimpiados Lietuvos ėjikai visada turėjo savo atstovus. Tikrai žinome, kad turėsime ir Tokio. Živilė Vaiciukevičiūtė, Brigita Virbalytė, Marius Žiūkas, Artūras Mastianica jau matuojasi olimpinę aprangą.

Tikimės, kad dar kai kas prisijungs. Gal ne tik mūsų ėjikai, bet ir kitų šalių sportininkai bandys pagauti sėkmės paukštį greitoje Alytaus trasoje. Jau 46-tą kartą matysime geriausius ėjikus iš daugelio pasaulio šalių. Jiems tai gali būti paskutinė galimybė prieš olimpines žaidynes.

Prieš 46 metus Alytus surengė pirmas varžybas, kuriose dalyvavo tik 19 sportininkų, o 1988 metais dalyvių su treneriais skaičius viršijo 400. Alytaus sportinio ėjimo festivalio istorija turtinga puikiais pasiekimais, ją papildė olimpiniai, pasaulio, Europos čempionai iš 50 šalių, gerinę pasaulio, Europos, Afrikos rekordus.

Pereitais metais mes atšventėme Lietuvos sportinio ėjimo šimtmetį. Šimtmečio istorijoje ne tik gražūs sportininkų pasiekimai ėjimo takelyje, bet ir įsimintinos varžybos Alytuje, Birštone, Druskininkuose bei kituose šalies miestuose. Be sportinio ėjimo organizatorių, kvalifikuotų teisėjų nebūtume sukūrę varžybų sistemos, žinomos visame sportiniame pasaulyje. Neveltui pernai Alytus surengė įsimintinas Europos taurės varžybas.

Linkime greitų žingsnių, pergalingų finišų, puikių įspūdžių Dzūkijos sostinėje.

 

Kastytis Pavilonis

LSĖA prezidentas

Informaciniai rėmėjai

informaciniai remejai

Rėmėjai

remejai